Kiemelkedő megyei sikerek a Szakma Sztár Fesztiválon

Nagy sikert értek el a megyei diákok a Szakma Sztár Fesztiválon, 12 szakmában megyei tanuló lett a "sztár". A versenyzőket a kamarában köszöntöttük. 

 

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2008 óta rendezi meg a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV), kibővítve az Országos Szakmai Tanulmányi Versennyel (OSZTV). A versenyekkel a cél a gyakorlatigényes, „fizikai” szakmák társadalmi elismertségének és vonzerejének növelése, a szakmatanulás népszerűsítése. „Szakmát a kézbe” – így szól a szlogen.
A versenyek területi előválogatóját a megyei kamarák végzik, azt válogatók követik, majd az országos döntőre Budapesten, az évente megrendezésre kerülő Szakma Sztár Fesztiválon kerül sor. A fesztivál az országos döntők legjobbjainak látványos versenye, nagyközönség előtt mutatják be a fiatalok tudásukat.

A 2022. április 25-27. között megrendezett Szakma Sztár Fesztiválon a Győri Szakképzési Centrum 8, a Soproni Szakképzési Centrum 3, valamint a Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum 1 iskolájának diákjai képviselték Győr-Moson-Sopron megyét. 22 szakma országos döntőjében szurkolhattunk megyei tanulóknak. Az első 4 helyezés több mint harmadát a Győri és a Soproni SzC, valamint a Kisalföldi ASzC diákjai nyerték el, minden 3. érem megyénkbe érkezett. Összesen 34 1–4. helyezésnek örülhetünk, amely a diákok szorgalma, elhivatottsága és tudásvágya mellett felkészítő tanáraik és gyakorlati oktatóik érdeme. A tanulók, a biztos szakmai alapokat nyújtó szakképző iskolák és a gyakorlati tudást adó képzőhelyek közös sikere ez a 34 helyezés.
12 szakmában a megyénket képviselő diákok a „sztárok”: az asztalos, a mélyépítő technikus, a CAD-CAM szakmairányú gépésztechnikus, a szoftverfejlesztő-és tesztelő, az alternatív járműhajtási technikus, a járműipari fémalkatrész-gyártó, a logisztika és szállítmányozás szakmairányú logisztikai technikus, a kiadványszerkesztő technikus, a cukrász, az eladó, a grafikus és az erdésztechnikus szakmák országos döntőiben Győr-Moson-Sopron megye tanulói szerezték meg az első helyet.
9 versenyzőnk második helyezést ért el, 9 diák bronzérmes lett, 4 tanuló pedig az előkelő negyedik helyet vívta ki magának.

A Győri Szakképzési Centrum eredményesen versenyző diákjait kamaránkban május 11-én ünnepség keretében köszöntöttük, oklevelet és ajándékot adtunk át számukra. Külön gratulált a diákoknak, felkészítő tanáraiknak és gyakorlati oktatóiknak Pintér-Péntek Imre kamaraelnök, Simon-Róbert Balázs országgyűlési képviselő, Rózsavölgyi László, Győr Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottságának elnöke és prof.dr. Lakatos István, Kézműipari tagozati elnök. 
Az ünnepséget megelőzően sajtótájékoztatót tartottunk a megyei sikerekről: Pintér-Péntek Imre kamarelnök, Gede Eszter, a Győri Szakképzési Centrum kancellárja és az egyik legtöbb érmet elnyerő diákot felkészítő iskola, a Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum igazgatója, Szentpéteri Marianna számolt be az eredményekről a média képviselőinek.  

A sajtótájékoztatón és az oklevélátadó ünnepségen készült videó IDE kattintva érhető el, a fotók pedig képgalériánkban tekinthetők meg! Fotók: Krizsán Csaba
A sikerekről a Kisalföld napilap is beszámolt, a cikk ITT elérhető. 


Szakma Sztár Fesztivál díjazottjai

1. helyezett:

Sóki Kristóf Dominik – Asztalos – Győri SZC Gábor László Építő- és Faipari Szakképző Iskola
Neubauer Péter – Mélyépítő technikus – Győri SZC Hild József Építőipari Technikum
Pánczél Zoltán István – Gépésztechnikus CAD-CAM szakmairány – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Marton Zoltán – Szoftverfejlesztő és –tesztelő – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Fábián László – Alternatív járműhajtási technikus – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Horváth Dániel – Járműipari fémalkatrész-gyártó – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Klauz Veronika Anna – Logisztikai technikus Logisztika és szállítmányozás szakmairány – Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum
Tóth Márk – Kiadványszerkesztő technikus – Győri SZC Sport és Kreatív Technikum
Szakács Réka – Cukrász – Soproni SZC Vendéglátó, Kereskedelmi Technikum és Kollégium
Mikó Noémi – Eladó – Soproni SZC Vendéglátó, Kereskedelmi Technikum és Kollégium
Karnóth Henriett – Grafikus – Soproni SZC Handler Nándor Technikum
Kálmán Leó – Erdésztechnikus – Kisalföldi ASzC Róth Gyula Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

2. helyezett: 

Nagy Kevin – Vasútforgalmi szolgálattevő – Győri SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum
Herczeg Tamás – Magasépítő technikus – Győri SZC Hild József Építőipari Technikum
Kovács Dávid – Gépésztechnikus CAD-CAM szakmairány – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Entresz Milán – Gépi forgácsoló – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Major Gergő Márk – Járműfényező – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Zsida Zsombor – Járműipari fémalkatrész-gyártó – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Herángli Ákos – Eladó – Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum
Fenyvesi Mirtill – Grafikus – Soproni SZC Handler Nándor Technikum
Demjén Balázs – Mechatronikai technikus – Soproni SZC Vas-és Villamosipari Technikum

3. helyezett:

Fekete Regina Brigitta – Mélyépítő technikus – Győri SZC Hild József Építőipari Technikum
Kovács Zoltán Gábor – Gépésztechnikus CAD-CAM szakmairány – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Somogyi Richárd István – Gépgyártás-technológiai technikus – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Gulyás Arnold Marcell – Szoftverfejlesztő és –tesztelő – Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium
Musza Bence – Alternatív járműhajtási technikus – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Tánczos Bence – Autóelektronikai műszerész – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Pápai Kristóf Martin – Járműipari fémalkatrész-gyártó – Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium
Molnár Ivett – Kereskedő és webáruházi technikus – Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum
Horváth Máté Attila – Erdésztechnikus – Kisalföldi ASzC Róth Gyula Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

4. helyezett:

Popovics Norbert – Magasépítő technikus – Győri SZC Hild József Építőipari Technikum
Walcz Boglárka – Fodrász SZVK – Győri SZC Kossuth Lajos Technikum és Kollégium
Horváth Dorottya – Kozmetikus technikus – Győri SZC Kossuth Lajos Technikum és Kollégium
Balázs Ábel – Kereskedő és webáruházi technikus – Győri SZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum

Kamarai rendezvények

Hír kategóriák

Témakörök